سفارش تبلیغ
صبا ویژن
رایحه ظهور به مشام می رسد! از کجاست؟
واحد ارتباطات مردمی (روابط عمومی و تبلیغات) هیئت مکتب العباس(ع) تهران
سامانه ارسال پیامک هیئت مکتب العباس(ع)تهران مجدداً راه اندازی شد
پنج شنبه 92 فروردین 15 توسط هیئت مکتب العباس(ع) تهران

سامانه ارسال پیامک روابط عمومی و تبلیغات

با احترام به اطلاع می رساند

سامانه اطلاع رسانی از طریق پیامک هیئت مکتب العباس(ع)تهران مجدداً راه اندازی شد.

از این پس شماره 30002118 مربوط به روابط عمومی و تبلیغات هیئت مکتب العباس(ع)تهران می باشد 

 
____________________________________________________________________________________
سیستم ارسال پیامک هیئت مکتب العباس(ع)تهران دچار مشکل شده است.
یکشنبه 91 آبان 7 توسط هیئت مکتب العباس(ع) تهران

با احترام به اطلاع می رساند:

باتوجه به مشکلات بوجود آمده در سیستم ارسال پیامک تا اطلاع ثانوی جهت اطلاع از برنامه های هیئت فقط به درگاه اطلاع رسانی و یا به وبگاه عمومی مراجعه فرمایید.

 

non

 
____________________________________________________________________________________
یک پیامک بفرستید و اخبار برنامه های هیئت را دریافت نمایید
جمعه 90 مهر 22 توسط هیئت مکتب العباس(ع) تهران

جهت دریافت اخبار برنامه های هیئت از طریق پیامک کافیست

نام و عدد1 را به شماره 237  4242 0939 ارسال فرمایید.

237 4242 939 98+

صفر نهصد و سی و نه  چهل و دو چهل و دو  دویست و سی و هفت
____________________________________________________________________________________
توضیح عمومی هیئت مکتب العباس(ع) تهران
جمعه 90 خرداد 27 توسط هیئت مکتب العباس(ع) تهران

توضیح عمومی هیئت مکتب العباس(ع) تهران

اسلام، آیینی اعتقادی و برنامه ای عملی، برای تأمین سعادت دینی و دنیوی انسانهاست.

برای وصول به این هدف، علاوه بر دستورها و آموزشهای علمی و عملی، الگوها و نمونه های زنده ای را ارائه داده است تا با گفتار و کردار خود، فرد و جامعه را در رسیدن به کمال مطلوب خود رهنمون سازند.

بنیانگذار اسلام، حضرت رسول اکرم(ص) برترین الگوی بشریت و جامع ترین نمونه زنده تعالیم اسلام است. آن حضرت هر چند موفق شد در پرتو تعالیم آیین آسمانی و رفتار سازنده خود، بنیادی ترین دگر گونیهای فکری و علمی را در جامعه خویش ایجاد کند؛ ولی محدود بودن دوران رسالتش به او این امکان را نداد که تمامی مسائل نظری و عملی اسلام را در رابطه با کلیه شرایط و اوضاعی که ممکن بود امتش در طی دورانهای آینده با آنها روبرو شود عملاً نشان دهد.

برای تأمین این هدف بزرگ و تضمین خط سیر رسالت، در زمان حیاتش از سوی خدا فرمان یافت که نمونه ها و الگوهای زنده دیگری را به جامعه معرفی کند تا به هنگام رویارو شدن هر یک از آنان با اوضاع و شرایط خاص مبارزه با جبهه باطل، امت اسلامی به آنان تأسی کرده و وظیفه اسلامی و انسانی خود را در هر شرایطی دریابند.

اینان، همان پیشوایان معصوم هستند که واجد شرایط رهبری پس از پیامبر(ص) و تداوم بخش رسالت او در شرایط مختلف سیاسی،اجتماعی جامعه اسلامی باشند.

هیئت مکتب العباس(علیه السلام) ضمن بهره گیری از دستورات و فرامین الهی در کتاب آسمانی و مقدس قرآن و استفاده از سنت پیامبر اعظم(ص) و اهل بیت عصمت و طهارتش(ع) در جهت روشن سازی اسلام ناب محمدی فعالیت مذهبی خود را در سال 1384 آغاز نمود.

هیئت مکتب العباس(علیه السلام) در جهت برتر برگزار کردن مجالس اهل بیت(ع) واحدهایی را مانند دیگر هیئات مذهبی ولی شاید سخت تر و بیشتر تشکیل داده است.

این از هیئت گروه ها و واحدهایی چون «پژوهشکده مکتب العباس(ع) ، واحد صوت و تصویر ، واحد فرهنگی،ورزشی ، واحد تبلیغات و روابط عمومی ، واحد پشتیبانی ، واحد انتظامات» تشکیل شده است. شاید هم همین مسئله باعث شده تا این هیئت متمایز از مراکز و کانون های فرهنگی باشد. که هر کدام به صورت تفسیری توضیح داده خواهد شد.

پژوهشکده مکتب العباس(ع) :

این گروه تشکیل شده از دو واحد مجزا ولی تحت نظر یک گروه کارشناسان خبره.

واحد مطالعات و پژوهشهای دینی :

این واحد فقط به منظور تحقیقات و پژوهشهای دینی و اسلامی تشکیل شده که وظیفه اصلی آن همانطور که از نامش پیداست در بر گیرنده تحقیقات در مورد مسائل خاص و عام اسلام ، نظام دنیوی و نظام اخروی است.

این واحد ضمن تحقیق و پژوهش از اسناد و موارد معتبر اقدام به روشن سازی بعضی مسائل اجتماعی و سیاسی نسبت به عمومی سازی اسلام ناب محمدی نیز حرکت می کند.

واحد آموزشهای اسلامی :

این واحد با استفاده از شخصیت ها و مدرسین مجرب و متخصص اقدام به آموزشهای اسلامی «قرآن ، عترت ، اخلاق ، احکام ، تربیت ، خانواده ، جامعه ، بصیرت سیاسی و...» در 5 قالب خردسالان ، نوجوانان ، جوانان ، میانسالان ، سالخوردگان مذکر و مؤنث انجام می شود.

واحد صوت و تصویر :

همان طور که از اسم این گروه پیداست با استفاده از تصاویر و صداهای ضبط شده وظایف خود را انجام می دهند و این گروه هم به 3 دسته تقسیم می شود.

صوت الحیدر :

یک مرکز فرهنگی،هنری مخصوص خود هیئت که نسبت به طراحی و اقدامات خاص این واحد اقدام می نماید.

اتاق کنترل :

وظیفه این واحد فقط ضبط و کنترل صدا و تصویر و نور در مجالس هیئت می باشد.

تبلیغات دینی و معرفتی :

این واحد با استفاده از صداها،تصاویر و .... اقدام به ایجاد کلیپ های صوتی و تصویری در جهت نشر فرهنگ اسلام و تشیع می نماید. که پس از تحلیل و عنوان بندی مسئله مورد نظر در اختیار صوت الحیدر جهت پخش و پشتیبانی آن قرار خواهد گرفت.

واحد فرهنگی،پرورشی :

نسبت به برگزاری مراسمات خاص اجتماعی و فرهنگی اقدام می کند. در ضمن جهت روحیه سازی و قوی سازی بنیه شرکت کنندگان در مراسمات اقدام به ایجاد سرگرمی های خاص در خور یک فرد مسلمان و شیعه باشد نیز انجام می دهد.

واحد روابط عمومی و تبلیغات  :

این واحد نیز مسئول پیگیری مسائل جاری داخلی و خارجی هیئت را بر عهده دارد، این واحد وظیفه به روز کردن سایت رسمی هیئت و برگزار کردن مراسمات مذهبی هیئت را بر عهده دارد. تبلیغات مراسمات ، هماهنگی با سایر هیئات مذهبی و فرهنگی

واحد پشتیبانی (تدارکات)  :

مسئول پشتیبانی از مراسم را بر عهده دارد. همان طور که از نامش پیداست وظیفه خرید،تغییر و تحول در فضای حسینیه،پذیرایی و از این قبیل موارد می باشد.

واحد مالی :

چنین هیئت بزرگی با این همه عملکردهای حجیم و پر محتوا نیاز به پشتوانه مالی و منظم دارد. همانطور که از نام این واحد پیداست نسبت به مسائل مالی هیئت اقدام می کند.

لازم به ذکر است این هیئت هیچ اسپانسری و ساپورت کننده ای از طرف دولت وجود ندارد و بانیان خیر از خود هیئت و یا از امت اسلامی و دیگر شریعتان می بشد.

تبصره : منظور از دیگر شریعتان، ادیان دیگر الهی است. بارها از طرف مسیحیان و کلیمیان نزر برگزاری هیئت عزاداری برای اهل بیت عصمت و طهارت(ع) را داشته ایم.

واحد انتظامات :

مسئول مستقیم نظارت بر آمد و شد و برقراری نظم و امنیت مجالس اهل بیت(ع) است.

 
____________________________________________________________________________________
 
 
درباره وبلاگ


هرهفته جمعه شب بعد از نماز مغرب وعشاء آدرس : تهران - خیابان ولیعصر(عج) - بالاتر از خیابان مختاری - کوچه شهید علی مولودی - حسینیه حضرت ام البنین(س)
موضوعات
آرشیو مطالب
نویسندگان
پیوند ها
خبرنامه
 
آمار وبلاگ
کل بازدید : 105211
بازدید امروز :12
بازدید دیروز : 45
تعداد کل پست ها : 43
امکانات جانبی
دانشنامه مهدویت
لوگوی دوستان
 

 

مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ
.:
By Ashoora.ir & Blog Skin